Spolupráce

Spolupráce

Hlavním cílem projektu „ VZP S kojenci proti obezitě“ je umožnit rodičům a praktickým dětským lékařům orientovat se v problematice prevence nadváhy a obezity v klíčovém preventabilním období – v kojeneckém věku. V rámci preventivních prohlídek Vám nabízíme nástroje pro prevenci nadváhy a obezity a metodiku efektivní komunikace lékaře a dětské sestry s rodiči.

Chci se registrovat do projektu jako lékař
Chci se registrovat do projektu sestra

Postup projektové spolupráce

  • V rámci preventivních prohlídek kojenců ČR od 6 do 18 měsíců, Vás poprosíme o záznam naměřené délky a hmotnosti kojence pojištěnce VZP ČR do anonymizovaného sběrného tištěného nebo on-line formuláře
  • Po preventivní prohlídce prosíme o předání letáčku „S kojenci proti obezitě“ rodičům se zaškrtnutím konkrétního doporučení v prevenci nadváhy.
  • Stejným způsobem se bude postupovat i při následujících dvou preventivních prohlídkách.
  • Prosíme Vás zároveň u pojištěnců VZP ČR o ověření, zda rodiče porozuměli a případně jak dodržovali předchozí doporučení.
  • V únoru 2015 si Vás dovolíme požádat o zaslání anonymizovaného záznamu nebo doplnění on-line formuláře 3 měření při preventivních prohlídkách.

Jak se zapojit do projektu

Děkujeme Vám za Váš zájem o problematiku prevence nadváhy a obezity v kojeneckém věku. Pokud máte zájem o spolupráci na projektu „ VZP S kojenci proti obezitě“, prosíme, ZAREGISTRUJTE SE. Následně si Vás dovolíme kontaktovat a budeme Vás podrobněji informovat o podmínkách spolupráce.

Chci se registrovat do projektu jako lékař
Chci se registrovat do projektu sestra

Projekt „S kojenci proti obezitě“ navazuje na originální „ Postupy prevence nadváhy a obezity v kojeneckém věku“. Tyto inovativní postupy jsou sestaveny tak, aby umožňovaly jejich použití v každodenní klinické praxi pro konkrétní jedince ohrožené rozvojem nadváhy včetně jejich rodinného zázemí. Postupy naplňují základní principy primární prevence komplexu metabolických civilizačních onemocněním minimálně pro 7- 10.000 ohrožených kojenců a jejich rodinných příslušníků.