Pro rodiče

Počet lidí s nadváhou neustále roste. Významně se zvyšuje se počet dětí, které mají nadváhu již v kojeneckém věku. Děti z nadváhy nevyrůstají! Obezita je chronické onemocnění a je příčinou dalších civilizačních onemocnění, jako např. vysoký krevní tlak, cukrovka.

Jaké faktory ovlivňují riziko vzniku obezity

Nadváha není způsobena jenom genetickou výbavou dítěte, ale podílí se na ní významně i obezitogenní prostředí a životní styl rodiny.

Faktory způsobující nadváhu

Nejúčinnější léčba obezity je její prevence

Příčinou nadváhy je genetická výbava dítěte, obezitogenní prostředí a stejně tak životní styl. Zdravý životní styl má stěžejní význam pro prevenci nadváhy. Rodiče, máte jedinečnou šanci svému dítěti pomoci bojovat proti obezitě nastavením zdravého životního stylu na celý jeho život. Nabízíme vám soubor praktických rad, který Vám s tímto důležitým úkolem může pomoci.

Praktické rady a prevence

Jak poznáme nadváhu u kojenců

Odhalit situaci Vašeho dítěte pomohou tzv. růstové grafy, které slouží k porovnání délky a hmotnosti dítěte s hodnotami dětí jeho věku v celé populaci. Zjištěné hodnoty jsou objektivní a ukáží Vám, zda dítě je hubené, štíhlé, statné nebo má nadváhu. Ve většině případů dítě z nadváhy nevyroste, ale při včasném odhalení nadváhy proti ní můžete začít bojovat a změnit život vašemu děťátku.

Jak poznat nadváhu

Pro rodiče

Začněte již od kojeneckého věku předcházet nadváze

V současné době je nadváhou ohrožena čtvrtina dětí. Nadváha může ohrožovat i Vaše dítě. Je v našich silách to změnit. Nabízíme Vám možnost zjistit riziko nadváhy a jednoduše porovnávat zadané hodnoty s percentilovými tabulkami.

u143
Vypočtěte genetické riziko obezity svého dítěte.
Vypočítat riziko

Sledujte vývoj svého dítěte i nadále

1

Zaregistrujte sebe a vaše dítě.
2

Vyplňte údaje o dítěti a rodině a vypočtěte možnou míru rizika.
3

Sledujte vývoj svého dítěte, ať je zdravé a spokojené.

Chci se dozvědět více o mém dítěti