Zmenšit porci

ZMENŠIT PORCI

Doporučení je určené pro pro rodiče kojenců ohrožených rozvojem nadváhy v kojeneckém věku a musí být konzultované s praktickým lékařem pro děti a dorost.

Průmyslově připravovaná strava je vyvážená, hygienicky a nutričně garantovaná. Přesto pro děti „na kojenecké láhvi“ může být nevhodné, pokud ji s chutí vypije nebo obsah skleničky sní celý. Koncentrace náhradní mléčné kojenecké výživyse musí připravovat důsledně podle návodu. Podávaný objem určuje lékař podle individuální potřeby kojence. I přesto, že legislativa pro adaptovaná náhradní mléka umožňuje snížit jejich energetický obsah,může pro běžného prospívajícího kojence představovat celý obsah doporučené dávky na obale příliš velký objem. Při podávání průmyslově připravované výživy je potřeba maminky upozornit, aby kupovaly balení určená pro daný věk, žádné XXL varianty nebo výhodnější balení pro starší děti.

Zpět na rady a prevenci nadváhy

Mějte naše praktické rady vždy po ruce

Uvnitř našeho letáku najdete praktické rady, jak postupovat v případě vzniklého rizika.

Stáhnout radu


Chcete získat ještě více informací?

Máte-li další otázky týkající se prevence a léčby nadváhy v kojeneckém věku souvisejících rizik a příčin vzniku, v naší poradně Vám je rádi zodpovíme.

Zeptejte se nás